Toplam 6 satılık ofis!

Aramanızı detaylandırın

* Bölge

Satılık Ofisler

 • ofispuan

  Ofispuanı: 86

  başlangıç fiyatı
  $19.000,00 /m²

  My Newwork

  Konum: Ataşehir, İSTANBUL
  Brüt Alan: 1.468 m²
  Net Alan: 1.282 m²
  Başlangıç Fiyatı: $19.000,00 /m²
  Vergi Türü: KDV
  Doluluk Oranı: %60 • ofispuan

  Ofispuanı: 88

  başlangıç fiyatı
  27.000,00 TL/m²

  Nidakule Levent

  Konum: Levent, İSTANBUL
  Brüt Alan: 1.000 m²
  Net Alan: 800 m²
  Başlangıç Fiyatı: 27.000,00 TL/m²
  Vergi Türü: KDV
  Doluluk Oranı: %50 • ofispuan

  Ofispuanı: 90

  başlangıç fiyatı
  35.000,00 TL/m²

  Ferko Signature

  Konum: Levent, İSTANBUL
  Brüt Alan: 1.722 m²
  Net Alan: 1.390 m²
  Başlangıç Fiyatı: 35.000,00 TL/m²
  Vergi Türü: KDV
  Doluluk Oranı: %50 • ofispuan

  Ofispuanı: 82

  başlangıç fiyatı
  11.000,00 TL/m²

  Karat 34

  Konum: Havaalanı, İSTANBUL
  Brüt Alan: 589 m²
  Net Alan: 480 m²
  Başlangıç Fiyatı: 11.000,00 TL/m²
  Vergi Türü: KDV
  Doluluk Oranı: %50 • ofispuan

  Ofispuanı: 80

  başlangıç fiyatı
  17.000,00 TL/m²

  Torun Center

  Konum: Şişli, İSTANBUL
  Brüt Alan: 1.475 m²
  Net Alan: 1.200 m²
  Başlangıç Fiyatı: 17.000,00 TL/m²
  Vergi Türü: KDV
  Doluluk Oranı: %50 • ofispuan

  Ofispuanı: 82

  başlangıç fiyatı
  15.000,00 TL/m²

  Seba Office Boulevard

  Konum: Kağıthane, İSTANBUL
  Brüt Alan: 1.086 m²
  Net Alan: 923 m²
  Başlangıç Fiyatı: 15.000,00 TL/m²
  Vergi Türü: KDV
  Doluluk Oranı: %50Satılık İşyeri

İşyeri ofis, büro, depo, antrepo, fabrika, mağaza, otel ya da turistik tesis gibi ticari amaçla kullanılan bina ya da bina bölümünü ifade etmektedir. Tanımdan da belli olduğu gibi bir gayrimenkulün işyeri olarak nitelendirilmesi kullanım amacına bağlıdır. Örneğin konut binasında yer alan bir daire büro, ofis olarak kullanılıyorsa işyeri olarak kabul edilir.

İşyeri türleri içinde ofisler diğer sektörlerin de temel ihtiyacı olan çalışma alanını sağladığından en temel işyeri türüdür. Ofis talebi gösteren kuruluşların dünyanın birçok şehrinde faaliyet göstermeleri sebebiyle ofis binalarının alan, kalite, verimlilik, teknik altyapı, sosyal imkanlar açısından sınıflandırılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

En temel sınıflandırma ofislerin A sınıfı, B Sınıfı, C sınıfı olarak ayrılmasıdır. A sınıfı ofisler ise kendi içinde A+, A ve A- olarak üçe ayrılmaktadır. Ofis sınıflandırma kriterlerinin detayına blog bölümümüzden ulaşabilirsiniz.

Türk Dil Kurumu’na göre “ofis” kelimesinin kökeni Fransızca “office” kelimesine dayanmaktadır. Ofis kelimesi Türk Dil Kurumu tarafından “işyeri, daire, büro” olarak, “büro” kelimesi ise “çalışma odası, yazıhane” olarak tanımlanmaktadır. Fransızca "office" sözcüğünün kökeni ise Latince “officium” kelimesinden gelmektedir.

Çok uluslu şirketlerin genel merkezlerinin yanı sıra hizmet sektörü ve ekonomik aktivitenin büyük bölümünün İstanbul’da bulunması, diğer şehirlerde çoğunlukla sadece küçük bölge ofisleri yer alması, bu şehirlerde faaliyet gösteren yerli üretim şirketlerinin ofis ihtiyaçlarını da üretim tesislerinin içerisinde çözmesi nedeniyle İstanbul dışında ölçülebilir düzeyde nitelikli ofis stoku oluşmamıştır. Bu nedenle Türkiye’de A sınıfı ofis stokunun büyük bölümü İstanbul’da kümelenmiştir.

Ofisraporu.com İstanbul’da yer alan tüm mevcut, inşaat halinde bulunan ve hatta proje aşamasında bulunan ofis fiyatları ve özellikleri hakkında bilgiler içermektedir. Aradığınız satılık ofisler ile ilgili konum, m2, aidat, satış fiyatı, bina olanakları, teknik altyapı sistemleri ve güvenlik sistemleri gibi detay özellikleri de ofisraporu.com’da bulabilirsiniz. Satılık İşyeri sayfamızda tüm satılık ofis ilan seçenekleri ve satılık ofis fiyatlarını inceleyebilir, ilginizi çeken uygun satılık ofisler için randevu alabilirsiniz.

Satılık İşyeri Ararken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ofisraporu.com size uygun satılık ofisler bulmanız için piyasadaki tüm alternatifleri şeffaf bir şekilde sunarak doğru karar vermenizi sağlamaya yardımcı olmaktadır. Fakat aradığınız satılık ofislerin ihtiyacınıza tam cevap verebilmesi için detaylı bir çalışma gereklidirSatılık işyeri ararken dikkat edilmesi gerekenler listesinin başlarında zamanlama bulunmaktadır. Çünkü satılık işyeri ararken karşınıza hazır satılık plaza katları ve bürolar, inşaat halinde projeler ya da henüz inşaatı başlama aşamasında olan ofis projeleri çıkabilir. Eğer ihtiyacınız çok acil değil ise proje ve inşaat halindeki projelerde daha uygun fiyatlı satılık işyeri alternatifleri bulabilirsiniz. Yani zamanlama ihtiyacı aynı zamanda çok önemli başka bir kriter olan bütçe ile de direkt ilişkilidir. Bir ofis satın alırken hem o binadaki farklı alanlarla hem de yakınlardaki emsal diğer satılık işyerleri ile karşılaştırma yaparak doğru fiyattan alıp almadığınızı test edebilirsiniz. Bütçe açısından çok önemli konulardan birisi de brüt m2 ve net m2 arasındaki farktır. Tıpkı kiralık işyeri gibi satılık işyeri için de fiyat brüt m2 üzerinden hesaplanmaktadır. Bu nedenle brüt net oranı yani verimlilik oranı yüksek binalar tercih edilmelidir.

Ofisin konumu da birçok noktaya dokunan, en önemli kriterlerden biridir. Hedeflediğiniz konum hem sektörünüz için uygun, hem de çalışanlar ve müşterileriniz için kolay ulaşılabilir, toplu taşımaya yakın bir nokta olmalıdır.

İşyeri satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus ise binanın yönetim planıdır. Aradığınız satılık ofisler şu an için çok iyi durumda olabilir fakat uzun yıllar kullanacağınız bir işyeri için gelecekte sürprizler yaşamamanız açısından tüm malikler ve kullanıcıların hakları, ortak alan kullanım kuralları, bina işleyiş ve kuralları net olarak yazılmış ve yönetim planına işlenmiş olmalıdır.

Ofisraporu.com satılık ofis arayan kullanıcıların dikkat etmesi gereken tüm kriterler hakkında bilgiler sağlayarak, binaların öne çıkan artı ve eksilerini de paylaşarak ihtiyacınıza en uygun satılık ofisler ile kullanıcıları buluşturmayı amaçlamaktadır. Satın alma kararı verilirken dikkat edilmesi gerenkenler ile ilgili daha detaylı bilgiye blog sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Aradığınız satılık ofisleri bulmak ve yerinde görmek için bizi arayarak randevu alabilirsiniz.ofisraporu.com logo dark small
© 2018 | gizlilik politikası
tüm hakları saklıdır

ofisraporu.com e-bülten


Destek Hattımız:
+90 (534) 419 58 61
info@ofisraporu.com
Anasayfa | Neden Ofis Raporu? | OfisPuan | İletişim |