Astoria

Şişli, İSTANBUL

ofisrapor.com ofispuanı: 83
100,00
TL/m²

favorilerime ekle bu ofis için başvur

Teslim tarihi: Taşınmaya Hazır
Brüt kat alanı: 650 m²
Net kat alanı: 500 m²
Verimlilik: 77%
Kat Başına Otopark Sayısı: 4 adet
Ortalama Kira Bedeli: 100,00 TL/m²/ay
Vergi Türü: KDV
Aidat: 22,00 TL/m²/ay
Doluluk Oranı: %50

Ofispuan:

ofisraporu.com ofispuanı: 83
Artıları
 • Merkezi Konum
 • Aynı Kompleks İçerisinde AVM
 • Esnek İklimlendirme Sistemi
 • Açılabilir Camlar
 • %100 Destekli Jenaratör
Eksileri
 • Otopark Kapasitesi
 • Brüt/Net Oranı Yüksek
 • Çoklu Mülkiyet

Astoria Hakkında

Kempinski Residences Astoria İstanbul Avrupa Yakası’nın en merkezi ilçelerinden Şişli’de, Esentepe semtinde yer alan, Astaş Holding’e ait, Ayna İnşaat tarafından inşa edilmiş, 50.000 m2 kiralanabilir ofis alanı, 35.300 m2 kiralanabilir alışveriş merkezi ve 120 adet lüks konuttan oluşan karma kullanımlı bir projedir. Projenin inşaat bitiş yılı 2008’dir. Projenin toplam inşaat alanı 127.000 m2’dir. Kendine özgün bir mimari tasarıma sahip Kempinski Residences Astoria içerdiği her üç fonksiyonda da (alışveriş merkezi, konut ve ofis) bulunduğu bölgenin önemli yapılarından birisi konumundadır. İki kule,her biri 27 katlı olan, toplam 120 adet bağımsız konuta ev sahipliği yapıyor. Kulelerin yüksekliği 48 metreye ulaşıyor. Konutların büyüklükleri 111 ile 330 m2 arasında geniş bir çeşitlilikte. Konut kulesinin 13. kat itibariyle başlayan konutlar yüksekliği itibariyle İstanbul’un eşsiz şehir ve boğaz manzarasını da sakinlerine sunuyor.

Kempinski Residences Astoria’da Kempinski zincirinin yüz yılı aşan tecrübesi ile 7 gün 24 saat özel concierge hizmeti veriliyor. Kempinski Residences Astoria sakinlerinin faydalanabildikleri hizmetlerden bazıları; fitness ve kapalı havuz kullanımı, türk hamamı, sauna, spa merkezi, alışveriş merkezi, farklı tatlar sunan restoran ve cafelerden oluşmaktadır. 35.000 m2 kiralanabilir alana sahip alışveriş merkezi ise 4 kattan oluşmaktadır. AVM içerisinde 4 katta toplam 66 adet sabit mağaza ve 1.000 araçlık otoparkı yer almaktadır. 2010 yılından sonra yenilenen Astoria, yalnızca bir alışveriş merkezi olarak kalmak yerine kaliteli zaman geçirmenin, ferah alanlarda tatlı sohbetlerin, lezzetli yemeklerin ve zevkli bir yaşam tarzının aynı çatı altında buluştuğu İstanbul’un en taze yaşam alanı olmayı hedefliyor.

Astoria İş ve Yaşam Merkezi konseptinin bir parçası olan podyum ofis alanlarında 289 m2 ile 2.224 m2 arasında muhtelif brüt büyüklükte kiralık ofis alanları mevcuttur. Astoria, Boğaz ve şehir manzarasına sahip yönetici ofislerinden, İstanbul'daki en modern, tek katta büyük ofis alanlarına kadar ihtiyacı olan şirketler için mükemmel bir seçenektir.

Astoria ofis bloku ise her biri brüt 650 m2 net 500 m2’lik iki kule, her biri 27 ofis katından oluşmaktadır. Bu da yaklaşık %77 brüt/net verimlilik oranı ile oldukça caziptir. Lobi katı ile birlikte 27 kattan oluşan ofis bloku 48 metre yüksekliğindedir. Toplam 50.000 m2 kiralanabilir ofis alanına sahip binada 389 m2’den başlayan kiralık ofis alanları bulunmaktadır. Binada ihtiyacınıza uygun ofis alanları hakkında bilgi almak için çağrı merkezimizi arayarak randevu alabilirsiniz.

Astoria Projesi Satış ve Kira Fiyatları

Astoria’da ortalama ofis kira bedeli 120 TL / m2 / ay+KDV seviyesindedir. Binadaki ikinci el ortalama satılık ofis satış bedeli 25.000 TL/m2 seviyesindedir.

Astoria Özellikleri

Astoria ofisleri 4 borulu fancoil ile ısıtma ve soğutma imkanına ve yüksek kapasiteli havalandırma kapasitesine sahiptir. Brüt 4,00 m kat yüksekliği, 1 tanesi yük ve yangın asansörü olarak da kullanılabilen, 2 adet panoramik asansör ve 3 adet normal yolcu asansörüne sahiptir. Her katta hazır bay ve bayan wc bulunmaktadır. Kat başına 4 araçlık, yani her 160 m2 brüt ofis alanına karşılık 1 adet ücretsiz otopark ve her ofise özel ufak bir depo alanı tahsis edilmektedir. Tüm binadaki olası enerji kaybını %100 destekleyen jeneratör, birden fazla servis sağlayıcı tarafından sağlanan fiber optik internet altyapısı, ısı ve duman detektörleri, sulu sprinkler söndürme sistemi bulunmaktadır.

Astoria kulelerinde 650 m2’lik standart ofis katları ve yakın zamanda yenilenmiş ve yeni iş ve yaşam merkezi konseptinin bir parçası olan podyum alanlarında 289 m2 ile 2.224 m2 arasında muhtelif brüt büyüklükte kiralık ofis alanları mevcuttur.

Astoria, Boğaz ve şehir manzarasına sahip yönetici ofislerinden, İstanbul'daki en modern, tek katta büyük ofis alanlarına kadar ihtiyacı olan şirketler için mükemmel bir seçenektir. Binada ayrıca büyük bir sağlık ve spor merkezi, çocuk bakım alanı, restoranlar, kafeler, mağazalar, toplantı & mola alanları, wifi alanları ve elektronik eşya şarj noktaları gibi hizmetleri içeren bir dizi olanak mevcuttur.

Havalandırma sistemleri, gelişmiş ve akıllı sistem asansör hizmetleri, standby jeneratörler, yüksek teknik özelliklere sahip güneş yansıtıcı açılabilir pencereler, güvenlik girişleri, CCTV kamera sistemleri, otopark hizmetleri, engellilere yönelik olanaklar, geniş resepsiyon / bekleme alanları ile Kempinski’nin mükemmel hizmet anlayışı, ofis alanlarının yararlanacağı başlıca olanaklardır. gibi yüksek teknolojik altyapı imkânlarına ve otomasyon sistemlerine sahiptir.

Güvenlik konusunda da İstanbul’un üst sınıf binalarından olan Astoria’da 7/24 güvenlik personeli, metal detektörü, kartlı geçiş sistemi, otopark girişlerinde bariyer sistemi, ayrı güvenlik personeli ve kontrol noktaları bulunmaktadır. Ayrıca güvenlik amacıyla sadece lobi ile otopark katları arasında çalışan özel otopark asansörleri sayesinde insanlar önce lobiye gelerek güvenlik noktasından geçtikten sonra ofis katlarına erişim sağlayan yolcu asansörlerine ulaşabilmektedir.

Özgün ve ikonik mimarisi iç alanlarda da hissedilen Astoria ofis binası lobi alanı yüksek tavanı ve ziyaretçiler için bekleme alanı ile oldukça geniş ve ferah bir ortam sunmaktadır. Profesyonel bir yönetim firması olan Kempinski Hotel SA tarafından yönetilen bina karşılama lobisinde İngilizce konuşabilen personeller hizmet vermektedir.

Aynı kompleks içerisinde bir alışveriş merkezinin de yer alması, alışveriş merkezi içerisinde bulunan mağazalar, restoranlar, kafeler, eczane, market ve diğer hizmetler, yakın çevrede yürüme mesafesinde özalitden, kuaföre, noterden, bankaya, hastaneden, otele kadar her türlü imkanın bulunması binayı sosyal imkanlar açısından da İstanbul’un en önemli ofis binalarından birisi haline getirmiştir.

Astoria Nerede

Astoria Şişli, Esentepe’de, Merkezi İş Bölgesi’nin kalbinde konumlanmıştır. Hem özel araç hem de toplu taşıma yoluyla oldukça rahat ulaşım imkânı bulunmasının yanında, Astoria’dan havaalanlarına ve boğaz köprülerine giden E-5 ve TEM karayollarına da

kolay ulaşım olanağı mevcuttur. Astoria, metrobüs duraklarına ve Gayrettepe ile Mecidiyeköy olmak üzere iki adet metro durağına yürüme mesafesindedir. Binanın hemen önünde taksi bekleme alanı ve otobüs durakları bulunmaktadır.

Astoria’da Bulunan Firmalar

Astoria ofis binası Astaş Gayrimenkul Yatırım ve Turizm A.Ş., Sterling Offices, NGN İletişim, Mindshare Türkiye, WPP Reklam Ajansı gibi firmalara sahipliği yapmaktadır.

Astoria’da şu an müsait bulunan ofis alanları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. Esentepe bölgesinde yer alan diğer kiralık ofislerle ilgili bilgi almak için Esentepe sayfamızı ziyaret ederek bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Avrupa yakasındaki kiralık ofisler için ilgili sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

Ofispuan:

ofisraporu.com ofispuanı: 83
Artıları
 • Merkezi Konum
 • Aynı Kompleks İçerisinde AVM
 • Esnek İklimlendirme Sistemi
 • Açılabilir Camlar
 • %100 Destekli Jenaratör
Eksileri
 • Otopark Kapasitesi
 • Brüt/Net Oranı Yüksek
 • Çoklu Mülkiyet

Yardım?

Bu ilan ile ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bize doğrudan telefon ile de ulaşabilirsiniz;

+90 (534) 419 58 61


Bu ilanlar da ilginizi çekebilir

Maslak No 1 Maslak, İSTANBUL
TL 135,00 /m²/ay
ofisraporu.com 5 star rating icon
Torun Tower Şişli, İSTANBUL
TL 200,00 /m²/ay
ofisraporu.com 5 star rating icon
Giz 2000 Plaza Maslak, İSTANBUL
TL 30,00 /m²/ay
ofisraporu.com 5 star rating icon

ofisraporu.com logo dark small
© 2018 | gizlilik politikası
tüm hakları saklıdır

ofisraporu.com e-bülten


Destek Hattımız:
+90 (534) 419 58 61
info@ofisraporu.com
Anasayfa | Neden Ofis Raporu? | OfisPuan | İletişim |