Tekfen Tower

Levent, İSTANBUL

ofisrapor.com ofispuanı: 86
180,00
TL/m²

favorilerime ekle bu ofis için başvur

Teslim tarihi: Taşınmaya Hazır
Brüt kat alanı: 1.045 m²
Net kat alanı: 870 m²
Verimlilik: 83%
Kat Başına Otopark Sayısı: 10 adet
Ortalama Kira Bedeli: 180,00 TL/m²/ay
Vergi Türü: KDV
Aidat: 20,00 TL/m²/ay
Doluluk Oranı: %50

Ofispuan:

ofisraporu.com ofispuanı: 86
Artıları
 • Verimli Kat Alanı
 • Ofislere Özel Yemekhane ve Depo Alanları
 • Ortak Toplantı Odaları ve Spor Salonu
 • Yüksek Güvenlikli
 • Yüksek Kapasiteli Akıllı Asansörler
 • Tek Mülkiyet ve Profesyonel Yönetim
Eksileri
 • Yeşil Bina Sertifikası Yok

Tekfen Tower Hakkında

Tekfen Tower İstanbul Avrupa Yakası’nda 4.Levent semtinde yer alan, Tekfen Holding tarafından inşa edilmiş, Swanke Hayden Connell Architects mimarlık firması tarafından tasarlanmıştır. 33.000 m2 kiralanabilir ofis alanına sahiptir.

Projenin inşaat başlangıç yılı 1999 inşaat bitiş yılı 2003’dür. Projenin toplam inşaat alanı 82.000 m2’dir. 26 katlı 117,5 metre uzunluğundaki Tekfen Tower binası; yüksek teknoloji ile donatılmış A sınıfı ofislerden oluşmaktadır. Tekfen Tower 550 Kişilik kafeterya, konferans, spor merkezi, kuaför, kuru temizleme gibi yardımcı tesisleri içinde barındırıyor.

Tekfen Tower ofis bloku ise 7 bodrum katı, zemin katı, her biri brüt 1.045 m2 net 870 m2’lik 22 ofis katı ve çatı katından oluşmaktadır. Bu da yaklaşık %83 brüt / net verimlilik oranı ile oldukça caziptir. Lobi katı ile birlikte 26 kattan oluşan ofis bloku 117,5 metre yüksekliğindedir. Toplam 33.000 m2 kiralanabilir ofis alanına sahiptir.

Binada bulunan ve ihtiyacınıza uygun ofis alanları hakkında bilgi almak için çağrı merkezimizi arayarak randevu alabilirsiniz.

Tekfen Tower Projesi Satış ve Kira Fiyatları

Satılık ofis içermeyen, sadece kiralık ofisler içeren Tekfen Tower’da ortalama kira bedeli 180 TL/ay+KDV seviyesindedir.

Tekfen Tower Özellikleri

Tekfen Tower’da ofisleri enerji kullanımını en alt seviyede tutan tam havalı “Parallel Fan Powered VAV” sistemi kullanılmıştır. Bu sistem en önemli yeşil bina sertifikalandırma sistemi olan LEED kriterlerine uygun bir sistemdir.

Binada 17 asansör, 2 yürüyen merdiven mevcuttur. Her katta hazır bay ve bayan wc bulunmaktadır. Aynı anda 800 araçtan fazlasına hizmet verebilecek otopark katlarına sahiptir. Isıtma ve soğutma bölgelere ayırma yapabilen Değişken Hava Debisi/VAV sistemi ile sağlanmaktadır. Tüm binadaki olası enerji kaybını %100 destekleyen jeneratör, birden fazla servis sağlayıcı tarafından sağlanan fiber optik internet yapısı mevcuttur.

NFPA (Amerikan Yangın Koruma Kurumu) standartlarına uygun ısı ve duman detektörleri, sulu sprinkler söndürme sistemi gibi yüksek teknolojik altyapı imkânlarına ve otomasyon sistemlerine sahiptir. Güvenlik konusunda da İstanbul’un üst sınıf binalarından olan Tekfen Tower’da 7/24 güvenlik personeli, metal detektörü, kartlı geçiş sistemi, otopark girişlerinde bariyer sistemi, ayrı güvenlik personeli ve kontrol noktaları bulunmaktadır. Ayrıca güvenlik amacıyla sadece lobi ile otopark katları arasında çalışan özel otopark asansörleri sayesinde insanlar önce lobiye gelerek güvenlik noktasından geçtikten sonra ofis katlarına erişim sağlayan yolcu asansörlerine ulaşabilmektedir.

Binada iki farklı yabancı konsolosluk ofisinin de yer alması nedeniyle İstanbul’un güvenlik sistemleri ve önlemleri açısından en dikkat çeken binalarından birisidir.

Özgün mimarisi iç alanlarda da hissedilen Tekfen Tower ofis binası lobi alanı yüksek tavanı ve ziyaretçiler için bekleme alanı ile oldukça geniş ve ferah bir ortam sunmaktadır. Profesyonel bir yönetim firması olan Tekfen Turizm ve İşletmecilik A.Ş. tarafından yönetilen bina karşılama lobisinde İngilizce konuşabilen personeller hizmet vermektedir.

Ofis binası içerisinde sadece bina çalışanlarına hizmet veren özel bir yemekhane bulunması, aynı kompleks içerisinde spor salonu, kuaför, kuru temizleme, kafe, banka atm cihazları ve ortak toplantı alanlarıyla türlü imkanın bulunması binayı sosyal imkanlar açısından da İstanbul’un önemli ofis binalarından birisi haline getirmiştir.

Tekfen Tower Nerede

İstanbul, Levent semtinde, bulunan Tekfen Tower, gerek toplu taşıma gerekse özel araçlar ile kolay ulaşılabilir konumdadır. Metro hattına, alternatif otobüs duraklarına ve iki köprünün karayolu bağlantılarına yakınlığı ile ulaşım kolaylığı sunmaktadır.

Tekfen Tower doğusunda Büyükdere Caddesi, kuzeyinde Kristal Kule (QNB Finansbank Genel Müdürlük), güneyinde İstanbul Tower 205 ofis binası, batısında ise Oto Çıkmazı Sokak ve konutlarla çevrilidir.

Metro bağlantısı ile Hacıosman – Yenikapı hattı ve Levent – Hisarüstü hattına, Hacıosman – Yenikapı metrosunun Gayrettepe durağı ile Kadıköy – Beylikdüzü metrobüs hattına, Hacıosman – Yenikapı metrosunun Vezneciler durağı ile Kabataş – Bağcılar metro hattına, Hacıosman – Yenikapı metrosunun Yenikapı durağı ile Yenikapı – Kirazlı metro hattına, Otogar – Atatürk Havalimanı metro hattına ve Kazlıçeşme – Ayrılık Çeşmesi Marmaray hattına ulaşılabilmektedir.

Levent bölgesi İstanbul’un her zaman birincil ofis bölgesi ve merkezi iş alanı aksı olmuştur. İstanbul’daki ofis bölgeleri arasında her zaman en düşük boşluk oranına sahip ve en yüksek kira değerine sahip ofis bölgesidir. Bu nedenle en prestijli ofis binaları da genelde Levent’te bulunmaktadır. Kira ve satış fiyatlarının yüksek olması nedeniyle çoğunlukla küçük ve orta ölçekte ofis büyüklüğüne sahip firmalar tarafından tercih edilmelerine rağmen prestije de önem veren büyük bankaların çoğu yüksek maliyetine rağmen Levent bölgesini tercih etmiştir.

Tekfen Tower’da Bulunan Firmalar

Tekfen Tower ofis binası Tekfen Sigorta A.Ş., Tekfen Turizm ve İşletme, Tekfen Gayrimenkul, Cafe Nero, Google Türkiye Ofisi, Kanada İstanbul Başkonsolosluğu, Aydın Saat, TAGAŞ-Türk Arap Gübre A.Ş., Michelin Türkiye - Genel Müdürlük, Toros Tarım A.Ş.- Genel Müdürlük, Toros Terminal Servisleri ve Denizcilik A.Ş., Citi Menkul Değerler, Toros Gemi Acenteliği ve Ticaret A.Ş., Japonya Başkonsolosluğu, Deutsche Bank Türkiye - Genel Müdürlük, Mitsubishi Corporation İstanbul, Pepsi Cola Servis ve Dağıtım, Fritolay Türkiye, Servecorp Ofis Hizmetleri gibi birçok firmaya ev sahipliği yapmaktadır.

Yüksek doluluk oranı ve yüksek profilli kiracı karması ile İstanbul Levent’in ilk akla gelen A+ ofis binalarından birisi olmuştur. Yapıldığı ve kiralamaya açıldığı tarihlerden 2010 yılına kadar binada boşalacak ve kiralamaya açılacak alanlar için bekleme listesi oluşmuştur. Siz de İstanbul’un en prestijli ofis binalarından Tekfen Tower’da şu an müsait bulunan ofis alanları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. Levent bölgesinde yer alan diğer kiralık ofislerle ilgili bilgi almak için Levent sayfamızı ziyaret ederek bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Avrupa yakasındaki kiralık ofisler için ilgili sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

Ofispuan:

ofisraporu.com ofispuanı: 86
Artıları
 • Verimli Kat Alanı
 • Ofislere Özel Yemekhane ve Depo Alanları
 • Ortak Toplantı Odaları ve Spor Salonu
 • Yüksek Güvenlikli
 • Yüksek Kapasiteli Akıllı Asansörler
 • Tek Mülkiyet ve Profesyonel Yönetim
Eksileri
 • Yeşil Bina Sertifikası Yok

Yardım?

Bu ilan ile ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bize doğrudan telefon ile de ulaşabilirsiniz;

+90 (534) 419 58 61


Bu ilanlar da ilginizi çekebilir

Maslak Link Maslak, İSTANBUL
TL 1.000,00 /m²/ay
ofisraporu.com 5 star rating icon
Kelif Plaza Ümraniye, İSTANBUL
TL 75,00 /m²/ay
ofisraporu.com 5 star rating icon
Ak Sarkuysan Plaza Altunizade, İSTANBUL
TL 90,00 /m²/ay
ofisraporu.com 5 star rating icon

ofisraporu.com logo dark small
© 2018 | gizlilik politikası
tüm hakları saklıdır

ofisraporu.com e-bülten


Destek Hattımız:
+90 (534) 419 58 61
info@ofisraporu.com
Anasayfa | Neden Ofis Raporu? | OfisPuan | İletişim |