Spine Tower

Maslak, İSTANBUL

ofisrapor.com ofispuanı: 72
40,00
TL/m²

favorilerime ekle bu ofis için başvur

Teslim tarihi: Taşınmaya Hazır
Brüt kat alanı: 1.200 m²
Net kat alanı: 900 m²
Verimlilik: 74%
Kat Başına Otopark Sayısı: 9 adet
Ortalama Kira Bedeli: 40,00 TL/m²/ay
Vergi Türü: KDV
Aidat: 20,00 TL/m²/ay
Doluluk Oranı: %50

Ofispuan:

ofisraporu.com ofispuanı: 72
Artıları
 • Bina Yaşı
 • Özgün Mimari
 • Prestijli Lobi Alanı
 • Akıllı Asansörler
 • Toplantı Odaları ve Kafe İmkanı
Eksileri
 • Brüt/Net Oranı Düşük
 • Otopark Kapasitesi
 • Metroya Yürüme Mesafesi Fazla
 • Çoklu Mülkiyet

Spine Tower Hakkında

Spine Tower olarak anılan proje İstanbul Avrupa Yakası’nın en merkezi ofis bölgelerinden Maslak’ta yer alan, Soma Holding’e bağlı Tigala İnşaat tarafından inşa edilmiş, Mimar Murat Kader 2Design tarafından tasarlanan, 36.000 m2 kiralanabilir ofis alanı alanı mevcuttur. Projenin inşaat başlangıç yılı 2010, inşaat bitiş yılı 2013’dir. Arsa alanı 22.000 m2 olan projenin toplam inşaat alanı 140.000 m2’dir.

Özgün bir mimari tasarıma sahip Spine Tower Avrupanın en yüksek binaları arasındadır. Spine Tower içerdiği iki fonksiyonda da ( konut ve ofis) sadece bulunduğu bölgenin değil aynı zamanda İstanbul’un en prestijli, en önemli yapılarından birisi konumundadır. 47 katlı olan kule 6 farklı tipte, toplam 80 adet bağımsız konuta ev sahipliği yapıyor. Kulenin yüksekliği 202 metreye ulaşıyor. Konutların büyüklükleri 133 ile 1200 m2 arasında geniş bir çeşitlilikte. Spine Tower’da konutlar 30. kattan itibaren başlamaktadır. 30. katta konut sahipleri için fitness ve yüzme havuzu, konut başına 8 ile 10 m2 arasında depolama alanları sunmaktadır.

Spine Tower ofis bloku ise her biri brüt 1.200 m2 net 900 m2’lik 47 katlı binanın 29 katı ofis katından oluşmaktadır. Bu da yaklaşık %74 brüt/net verimlilik oranı ile oldukça caziptir. Lobi katı ile birlikte 47 kattan oluşan ofis bloku 202 metre yüksekliğindedir. Toplam 15.000 m2 kiralanabilir ofis alanına sahip binada 285 m2’den başlayan kiralık ofis alanları bulunmaktadır.

Binada ihtiyacınıza uygun ofis alanları hakkında bilgi almak için çağrı merkezimizi arayarak randevu alabilirsiniz.

Spine Tower Projesi Satış ve Kira Fiyatları

Spine Tower ofislerinde ortalama kira bedeli 60 TL/ay+KDV seviyesindedir. Satılık ofis fiyatları ise 20.000 TL + KDV seviyesindedir.

Spine Tower Projesi Özellikleri

Spine Tower ofisleri 4 borulu fancoil ile ısıtma ve soğutma imkanına ve yüksek kapasiteli havalandırma kapasitesine sahiptir. Brüt 4,00 m kat yüksekliği, 1 tanesi yük ve yangın asansörü olarak da kullanılabilen 12 adet yüksek hız ve kapasiteli asansör bulunmaktadır. Ayrıca binada 8,10,14,16,20 ve 55 kişilik 7 adet toplantı salonu mevcuttur.

3. bodrum katta destek üniteleri + ofisler, 2. bodrum katta toplantı odaları + ofisler, 1. bodrum katta kafe, mağaza ve ofisler, 21.000 m2'lik 3 kat podyum kısmında 16.000 m2 brüt ofis alanı, Yaklaşık 1260 m2 kat alanına sahip 33 ofis katı, 6 adet de -3. kat ve 12. kat arası ofislere hizmet veren asansör, 6 adet 12. kat ve 28. kat arası ofislere hizmet veren asansör bulunmaktadır.

Ofisler Shell&Core teslim edilmektedir. Kat başına 9 araçlık, yani her 100 m2 brüt ofis alanına karşılık 1 adet ücretsiz otopark tahsis edilmektedir. Tüm binadaki olası enerji kaybını %100 destekleyen jeneratör, birden fazla servis sağlayıcı tarafından sağlanan fiber optik internet altyapısı, ısı ve duman detektörleri, sulu sprinkler söndürme sistemi gibi yüksek teknolojik altyapı imkânlarına ve otomasyon sistemlerine sahiptir.

Güvenlik konusunda da İstanbul’un üst sınıf binalarından olan Spine Tower’da 7/24 güvenlik personeli, metal detektörü, kartlı geçiş sistemi, otopark girişlerinde bariyer sistemi, ayrı güvenlik personeli ve kontrol noktaları bulunmaktadır. Ayrıca güvenlik amacıyla sadece lobi ile otopark katları arasında çalışan özel otopark asansörleri sayesinde insanlar önce lobiye gelerek güvenlik noktasından geçtikten sonra ofis katlarına erişim sağlayan yolcu asansörlerine ulaşabilmektedir.

Özgün ve ikonik mimarisi iç alanlarda da hissedilen Spine Tower ofis binası lobi alanı yüksek tavanı ve ziyaretçiler için bekleme alanı ile oldukça geniş ve ferah bir ortam sunmaktadır. Profesyonel bir yönetim firması olan Spine Yönetim İşletim ve Pazarlama A.Ş. tarafından yönetilen bina karşılama lobisinde İngilizce konuşabilen personeller hizmet vermektedir.

Ofis binası içerisinde bina çalışanlarına hizmet veren cafe,toplantı salonları ve kafeteryası bulunmaktadır.Yakın çevrede yürüme mesafesinde özalitden, kuaföre, noterden, bankaya, hastaneden, otele kadar her türlü imkanın bulunması binayı sosyal imkanlar açısından da İstanbul’un en önemli ofis binalarından birisi haline getirmiştir.

Spine Tower Nerede

İstanbul, Maslak semtinde, bulunan Spine Tower’ın posta adresi şöyledir:   Maslak Mah. Büyükdere Cad. 243 Spine Tower, Sarıyer / İstanbul.

Spine Tower ulaşım konusunda birçok seçeneğe sahiptir:

Özel araç ile Spine Tower’a D100, TEM, Büyükdere Caddesi ve Kağıthane-Cendere Yolu olmak üzere toplam dört güzergahtan ulaşım imkanı bulunuyor. Ankara Yönünden gelirken, Levent ayrımından Maslak Yönünü ve sonrasında Sarıyer Yönünü takip ediniz. İstanbul-Ankara istikametinden gelirken, Levent ayrımından yine aynı yola bağlanarak Maslak-Sarıyer yönünü takip ediniz.

Metro ile M2 Yenikapı – Hacıosman hattını kullanarak, İTÜ Ayazağa Durağı’nda indikten sonra ‘Plazalar’ çıkışından yürüyerek 5 dakikada Spine Tower’a ulaşabilirsiniz.

Metro bağlantısı ile Hacıosman – Yenikapı hattına, Hacıosman – Yenikapı metrosunun Gayrettepe durağı ile Kadıköy – Beylikdüzü metrobüs hattına, Hacıosman – Yenikapı metrosunun Vezneciler durağı ile Kabataş – Bağcılar metro hattına, Hacıosman – Yenikapı metrosunun Yenikapı durağı ile Yenikapı – Kirazlı metro hattına, Otogar – Atatürk Havalimanı metro hattına ve Kazlıçeşme – Ayrılık Çeşmesi Marmaray hattına ulaşılabilmektedir.

Otobüs ile Büyükdere Caddesi üzerindeki otobüs durakları ile İstanbul’un birçok noktasına ulaşabilirsiniz.

Minibüs ile Beşiktaş-Ayazağa minibüsleri ve tüm Ayazağa minübüslerini kullanarak Spine Tower’a ulaşabilirsiniz.

Maslak bölgesi Levent bölgesinin ardından İstanbul’un her zaman önemli alternatif ofis bölgesi ve merkezi iş alanı aksı olmuştur. Metro hattı üzerinde olması ve Levent’e göre düşük kira avantajı nedeniyle yüksek talep görmektedir.

Spine Tower’da Bulunan Firmalar

Spine Tower ofis binasında, Ulukartal Holding, Turcom, Orsaş A.Ş., İntegra Forex, Doğa Sigorta, USO Otomotiv, Güreli Yeminli Mali Müşavirlik gibi birçok firmaya ev sahipliği yapmaktadır.

Spine Tower’da şu an müsait bulunan ofis alanları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. Şişli bölgesinde yer alan diğer kiralık ofislerle ilgili bilgi almak için Maslak sayfamızı ziyaret ederek bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Avrupa yakasındaki kiralık ofisler için ilgili sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

Ofispuan:

ofisraporu.com ofispuanı: 72
Artıları
 • Bina Yaşı
 • Özgün Mimari
 • Prestijli Lobi Alanı
 • Akıllı Asansörler
 • Toplantı Odaları ve Kafe İmkanı
Eksileri
 • Brüt/Net Oranı Düşük
 • Otopark Kapasitesi
 • Metroya Yürüme Mesafesi Fazla
 • Çoklu Mülkiyet

Yardım?

Bu ilan ile ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bize doğrudan telefon ile de ulaşabilirsiniz;

+90 (534) 419 58 61


Bu ilanlar da ilginizi çekebilir

Uniq Istanbul Maslak, İSTANBUL
TL 140,00 /m²/ay
ofisraporu.com 5 star rating icon
Ferko Signature Beşiktaş, İSTANBUL
TL 185,00 /m²/ay
ofisraporu.com 5 star rating icon
Akaretler Sıra Evler Beşiktaş, İSTANBUL
TL 250,00 /m²/ay
ofisraporu.com 5 star rating icon

ofisraporu.com logo dark small
© 2018 | gizlilik politikası
tüm hakları saklıdır

ofisraporu.com e-bülten


Destek Hattımız:
+90 (534) 419 58 61
info@ofisraporu.com
Anasayfa | Neden Ofis Raporu? | OfisPuan | İletişim |