Allianz Tower

Kozyatağı, İSTANBUL

ofisrapor.com ofispuanı: 98
130,00
TL/m²

favorilerime ekle bu ofis için başvur

Teslim tarihi: Taşınmaya Hazır
Brüt kat alanı: 1.300 m²
Net kat alanı: 1.060 m²
Verimlilik: 81%
Kat Başına Otopark Sayısı: 26 adet
Ortalama Kira Bedeli: 130,00 TL/m²/ay
Vergi Türü: KDV
Aidat: 20,00 TL/m²/ay
Doluluk Oranı: %50

Ofispuan:

ofisraporu.com ofispuanı: 98
Artıları
 • Özgün ve Prestijli Mimari
 • Yüksek Teknolojki Altyapı
 • Yüksek Otopark Kapasitesi
 • Bina İçi Sosyal Alanlar
 • Servis Araç Parkı
 • Yüksek Kapasiteli Akıllı Asansörler
Eksileri
 • Açılabilir Cam Yok

Allianz Tower Hakkında

Allianz Tower olarak anılan proje İstanbul Anadolu Yakası’nın en merkezi ilçesi Ataşehir’de yer alan, Rönesans İnşaat tarafından inşa edilmiş, FXFOWLE Architects tarafından tasarlanan, 36.000 m2 kiralanabilir ofis alanı alanı mevcuttur. Projenin inşaat başlangıç yılı 2010, inşaat bitiş yılı 2014’dir. Arsa alanı 13.810 m2 olan projenin toplam inşaat alanı 84.587 m2’dir.

Türkiyenin ilk LEED Platinum Sertifikalı ofis binası ünvanına sahip özgün bir mimarisi bulunan Allianz Tower kulesi bölgenin değil aynı zamanda İstanbul’un en prestijli, en önemli yapılarından birisi konumundadır.

Allianz Tower ofis katları her biri brüt 1.300 m2 net 1.060 m2’lik, 44 katlı binanın 40 katı yer üstü 4 katı yer altında bulunan ofis katlarından oluşmaktadır. Bu da yaklaşık %80 brüt/net verimlilik oranı ile oldukça caziptir. Lobi katı ile birlikte 44 kattan oluşan ofis bloku 185 metre yüksekliğindedir. Toplam 44.000 m2 kiralanabilir ofis alanına sahip binada 650 m2’den başlayan kiralık ofis alanları bulunmaktadır.

Binada ihtiyacınıza uygun ofis alanları hakkında bilgi almak için çağrı merkezimizi arayarak randevu alabilirsiniz.

Allianz Tower Projesi Satış ve Kira Fiyatları

Allianz Tower Şubat 2015’de henüz inşaat aşamasında Rönesans İnşaat’tan satın alarak büyük bölümüne kendi ofislerini taşımış, binanın adını da Rönesans Tower’dan Allianz Tower olarak değiştirmiştir. Allianz Tower’da ortalama kira bedeli 130 TL/ay+KDV seviyesindedir.

Allianz Tower Projesi Özellikleri

Allianz Tower’da Türk Telekom, Vodafone ve Turkcell Superonline binaya telefon ve fiber altyapı servis sağlayıcıları olarak hizmet vermektedirler. Ofis kullanıcıları, ihtiyaçları kadar telefon ve data altyapısını kat elektrik odalarından temin edebilirler. Binada ofis kullanıcılarının ihtiyacı doğrultusunda, servis sağlayıcılardan Metro Ethernet de tesis edilebilmektedir.

Binada ısıtma, soğutma için  döşeme altında bulunan 4-borulu ısıtma soğutma altyapısına bağlanabilecek döşeme tipi fancoil ve trench altyapısı sağlanmaktadır. Döşeme altı taze have dağıtımı, yükseltilmiş döşemenin, döşeme tipi swirl difüzörlerle basınçlandırılmış plenum olarak kullanılmasına olanak vermektedir. Opsiyon olarak, kullanıcının döşeme altında yapacağı hava dağıtımını geleneksel kanal kullanarak yapması da mümkündür. Oluşabilecek yüklerin gerektireceği şekilde ve döşeme tipi fancoillerin elverişsiz olacağı durumlarda tavan tipi fancoil kullanımı mümkündür.

Yerel yönetmelikler ve şartlara ilave, taze hava kriterleri ASHRAE Standard 62.1 & ASHRAE Green Guide’a uygunluk göstermektedir. HVAC tasarım ve uygulama kriterleri ASHRAE standartlarına uygun olarak yapılmıştır.

Binanın güvenlik sistemler IP CCTV, elektronik kartlı geçiş sistemleri ve izlenebilir kapılardan oluşmaktadır. Bu sistemler bina güvenliği için birbiri ile elektronik olarak entegre çalışmaktadır. Bina içerisinde birincil önem taşıyan kapılarda olabilecek zorlamalarda CCTV sistemleri ilgili alana odaklanabilmektedir.

Binada otopark katlarının sirkülasyonu ofis katlarından ayrı asansörlerle izole edilmiştir. 7/24 CCTV güvenlik personeli, otopark bariyerleri, girişlerde turnikeler, x-ray ve metal detektörleri ile bina güvenliği desteklenmektedir.

Ofis çekirdeğine yukarıda belirtilen güvenlik tedbirleri ve bina girişinde gerçekleşen kimlik kontrolleri olmadan giriş yapılamamaktadır.

Elektronik olarak binanın güvenlik sistemleri adreslenebilir yangın algılama (duman ve ısı), acil anons, IP CCTV ve kartlı geçiş sistemleridir. Bu sistemler bina güvenliği için birbiri ile elektronik olarak entegre çalışmaktadır. Yangın anında CCTV kameraları ilgili alana odaklanabilmekte, kontrollü geçiş sağlayan kapılar tahliye için kendiliğinden açılmakta ve acil anons sistemi devreye girmektedir. Ofis kullanıcıları yangın algılama ve acil anons sistemlerini bina sistemine entegre edebileceklerdir. Gerekli altyapı kat elektrik odalarında sağlanmıştır.

Mekanik olarak tüm binada sulu söndürme sprinkler sistemi, yangın dolapları ve yangın söndürücüler bulunmaktadır. Özellik gerektiren mahaller kuru söndürme sistemleri ile donatılmıştır. Ortak mahallerin tümü gerekli yönlendirme levhaları ile binanın tahliyesini desteklemektedir. Bina içerisinde aşağıda belirtilen standartlara uygun gerekli sayıda yangın merdiveni, acil çıkış kapısı ve yangın asansörü bulunmaktadır.

Binalarda Yangın’dan Korumayla İlgili Yönetmeliğe uyulmakla beraber NFPA ve EN standartları sağlanmaktadır.

Ofis kullanıcılarına tahsis edilen elektrik enerjisinin tümü (%100) jeneratör yedeklidir. 5 adet 1100 kVA gücündeki jeneratörler senkron olarak çalışmaktadır. Binadaki önemli görülen zayıf akım sistemleri ve işletme kullanımı için gerekli önemli bölümler ise kesintisiz güç kaynağından beslenmektedir. Binada 80 kVA gücünde 1 adet modüler tip kesintisiz güç kaynağı bulunmaktadır.

8 ofis çekirdeği yolcu asansörü (1600 Kg – 21 kişi), 1 VIP asansörü (1200Kg – 16 Kişi), 1 yangın & servis asansörü (1200 Kg – 16 kişi) ve 3 otopark alanı yolcu asansörü (1275 Kg – 17 Kişi) olmak üzere toplam 13 adet asansör bulunmaktadır.

Asansörlerin hepsi Mitsubishi markadır. Ofis çekirdeği yolcu asansörleri, geleneksel sistemlerden farklı olarak %60’a kadar verimlilik sağlayabilen ‘Destination Control System’ (Hedef Kontrol Sistemi) ile donatılmıştır. Asansör kabinleri ayna ve paslanmaz metal ile sonlandırılmıştır.

Binada her 60 m2’ye 1 adet otopark alanı tahsis edilmektedir.

Bina içerisinde yer alan hizmetler: - Yemekhane – Spor Salonu - Cafe - Lokanta - Toplantı salonları - ATM - Event ve toplantıların yapılabileceği peyzaj alanları.

Bina çevresinde yer alan hizmetler:

- 5 yıldızlı otel - Spor salonu - Yüzme Havuzu - Alışveriş merkezi – Supermarket - Hastane

Allianz Tower Nerede

İstanbul, Ataşehir ilçesinde, bulunan Allianz Tower’ın posta adresi şöyledir: Kayışdağı Cad. Parsel No:2 Küçükbakkalköy, Ataşehir, İstanbul

E-5 karayolu ve E-5 – TEM bağlantı yollarının kesiştiği stratejik bir noktada yer alan Allianz Tower Kadıköy – Kartal metro hattına 5 – 10 dk’lık yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

Kozyatağı - Ataşehir bölgesi İstanbul Anadolu Yakası’nın her zaman en prestijli, birincil ofis bölgesi ve merkezi iş alanı aksı olmuştur. Metro hattı üzerinde olması ve Avrupa Yakası’nın merkezi iş aksı konumunda bulunan Levent’e göre düşük kira avantajı nedeniyle yüksek talep görmektedir.

Allianz Tower’da Bulunan Firmalar

Allianz Tower ofis binasında, Allianz, Workinton, Daikin, Continental, Çimsa gibi birçok firmaya ev sahipliği yapmaktadır. İnşaatının tamamlanıp kiracılarla buluştuğu 2015 yılından bugüne her zaman birçok firmanın binada bulunması ile yüksek doluluk oranı ve yüksek profilli kiracı karması ile İstanbul Ataşehir’in ilk akla gelen A+ ofis binalarından birisi olmuştur.

Allianz tower’da şu an müsait bulunan ofis alanları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. Ataşehir bölgesinde yer alan diğer kiralık ofislerle ilgili bilgi almak için Ataşehir ve Kozyatağı sayfalarımızı ziyaret ederek bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Anadolu yakasındaki kiralık ofisler için ilgili sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

Ofispuan:

ofisraporu.com ofispuanı: 98
Artıları
 • Özgün ve Prestijli Mimari
 • Yüksek Teknolojki Altyapı
 • Yüksek Otopark Kapasitesi
 • Bina İçi Sosyal Alanlar
 • Servis Araç Parkı
 • Yüksek Kapasiteli Akıllı Asansörler
Eksileri
 • Açılabilir Cam Yok

Yardım?

Bu ilan ile ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bize doğrudan telefon ile de ulaşabilirsiniz;

+90 (534) 419 58 61


Bu ilanlar da ilginizi çekebilir

Ulugöl Plaza Kozyatağı, İSTANBUL
TL 76,00 /m²/ay
ofisraporu.com 5 star rating icon
Mistral Tower 1 İzmir - Konak, İZMİR
TL 60,00 /m²/ay
ofisraporu.com 5 star rating icon
Nidakule Kuzey Kozyatağı, İSTANBUL
TL 95,00 /m²/ay
ofisraporu.com 5 star rating icon

ofisraporu.com logo dark small
© 2018 | gizlilik politikası
tüm hakları saklıdır

ofisraporu.com e-bülten


Destek Hattımız:
+90 (534) 419 58 61
info@ofisraporu.com
Anasayfa | Neden Ofis Raporu? | OfisPuan | İletişim |