Akmerkez

Etiler, İSTANBUL

ofisrapor.com ofispuanı: 63
100,00
TL/m²

favorilerime ekle bu ofis için başvur

Teslim tarihi: Taşınmaya Hazır
Brüt kat alanı: 1.000 m²
Net kat alanı: 780 m²
Verimlilik: 78%
Kat Başına Otopark Sayısı: 6 adet
Ortalama Kira Bedeli: 100,00 TL/m²/ay
Vergi Türü: KDV
Aidat: 22,00 TL/m²/ay
Doluluk Oranı: %50

Ofispuan:

ofisraporu.com ofispuanı: 63
Artıları
 • Yüksek Bilinirlik
 • Aynı Kompleks İçerisinde AVM
Eksileri
 • Bina Yaşı
 • Otopark Kapasitesi
 • Esnek Olmayan İklimlendirme Sistemi
 • Camlar Açılmıyor
 • Çoklu Mülkiyet

Akmerkez Hakkında

Akmerkez İstanbul Avrupa Yakası’nın en merkezi ilçelerinden Beşiktaş, Etiler semtinde yer alan, Akkök, Tekfen Holding ve İstikbal Grubu ortak yatırımı ile, Prof. Dr. Fatih Uran tarafından tasarlanan proje, 36.000 m2 kiralanabilir ofis alanı, 62.350 m2 kiralanabilir alışveriş merkezi ve 205 adet lüks konuttan oluşan karma kullanımlı bir projedir.

Projenin inşaat başlangıç yılı 1991, inşaat bitiş yılı ve açılış yılı 1993’dir. Arsa alanı 23.370 m2 olan projenin toplam inşaat alanı 150.000 m2’dir. İstanbul’un en gözde semt’inde bulunan Akmerkez içerdiği her üç fonksiyonda da (alışveriş merkezi, konut ve ofis) bulunduğu bölgenin en gözde yapılarından birisi konumundadır.

23 katlı olan konut kulesi 88 farklı tipte, toplam 205 adet bağımsız konuta ev sahipliği yapıyor. Kulenin yüksekliği 154 metreye ulaşmaktadır. Konutların büyüklükleri 96 ile 238 m2 arasında geniş bir çeşitliliktedir. Akmerkez Residence kullanıcılarına concierge hizmeti, fitness merkezi, sauna, açık yüzme havuzu, ücretsiz kapalı otopark, yüzlerce kanal ile özel TV servisi, resepsiyon, 24 saat güvenlik, günlük temizlik gibi hayat kolaylaştıran hizmetler sunarak konforlu bir yaşam sağlamaktadır.

62.350 m2 kiralanabilir alana sahip alışveriş merkezi ise 4kattan oluşmakta ve AVM içerisinden konut ve ofis blokları ile bağlantı bulunmaktadır. Akmerkez Bakırköy Galleria AVM’den sonra İstanbul’un ikinci AVM’sidir. Yıllar geçmesine rağmen prestijini ve talebini kaybetmemiş nadir bir örnektir. Merkezi konumu onu her zaman gündemde tutmuştur. Konut ve ofis kullanıcılarının yanı sıra dışarıya da açık olan geniş yelpazedeki restoran ve kafeler İstanbul’un sosyal hayatına da önemli katkı yapmıştır. 1995 ve 1996 yıllarında Uluslararası Alışveriş Konseyi (ICSC) tarafından Avrupa'nın en iyi alışveriş merkezi ve dünyanın en iyi alışveriş merkezi ödüllerini almıştır.

AVM içerisinde ise sinema, spor kulübü, 4 katta toplam 246 adet sabit mağaza ve 1.500 araçlık 4 kattan oluşan otopark yer almaktadır.

Akmerkez ofis fonksiyonunu ise 14 ve 17 katlı iki blokta sağlamaktadır. Ofis katlarının her biri brüt 1.000 m2 net 780 m2’lik alanlardan oluşmaktadır. Bu da yaklaşık %78 brüt/net verimlilik oranı ile oldukça caziptir. Lobi katı ile birlikte 14 ve 17 kattan oluşan ofis bloku 144,5 metre yüksekliğindedir. Toplam 31.000 m2 kiralanabilir ofis alanına sahip binada 300 m2’den başlayan kiralık ofis alanları bulunmaktadır. Binada ihtiyacınıza uygun ofis alanları hakkında bilgi almak için çağrı merkezimizi arayarak randevu alabilirsiniz.

Akmerkez Projesi Satış ve Kira Fiyatları

Akmerkez’de ortalama ofis kira bedeli 100 TL/ay+KDV seviyesindedir. Binadaki ikinci el ortalama satılık ofis satış bedeli 25.000 TL/m2 seviyesindedir.

Akmerkez Özellikleri

Akmerkez ofisleri 2 borulu fancoil sistemi ile ısıtma ve soğutma imkanına ve yüksek kapasiteli havalandırma kapasitesine sahiptir. Brüt 3,70 m kat yüksekliği, 1 tane yük ve yangın asansörüne ek olarak her blokta 4 olmak üzere toplam 8 adet yüksek hız ve kapasiteli asansör bulunmaktadır.

Ayrıca binada yükseltilmiş döşeme yapma imkanı bulunmaktadır. Kat başına 6 araçlık, yani her 150 m2 brüt ofis alanına karşılık 1 adet ücretsiz otopark alanı tahsis edilmektedir. Tüm binadaki olası enerji kaybını %100 destekleyen jeneratör, birden fazla servis sağlayıcı tarafından sağlanan fiber optik internet altyapısı, ısı ve duman detektörleri, sulu sprinkler söndürme sistemi gibi yüksek teknolojik altyapı imkânlarına ve otomasyon sistemlerine sahiptir.

Güvenliğin üst düzeyde sağlandığı Akmerkez’de 7/24 güvenlik personeli, metal detektörü, kartlı geçiş sistemi, otopark girişlerinde bariyer sistemi bulunmaktadır.

Profesyonel bir yönetim firması olan Etkin Gayrimenkul Geliştirme Yönetim ve Danışmanlık A.Ş. tarafından yönetilen bina karşılama lobisinde İngilizce konuşabilen personeller hizmet vermektedir. Aynı kompleks içerisinde bir alışveriş merkezinin de yer alması, alışveriş merkezi içerisinde bulunan mağazalar, restoranlar, kafeler, eczane, market ve diğer hizmetler, yakın çevrede yürüme mesafesinde ozalitden, kuaföre, noterden, bankaya, hastaneden, otele kadar her türlü imkanın bulunması binayı sosyal imkanlar açısından da İstanbul’un en önemli ofis binalarından birisi haline getirmiştir.

Akmerkez Nerede

Akmerkez İstanbul Avrupa Yakası’nın en merkezi ilçelerinden Beşiktaş’ın, Etiler semtinde yer almaktadır. Açıldığı günden bugüne herkes tarafından bilinen önemli bir tarif noktası olmuştur. Hem özel araç hem de toplu taşıma yoluyla oldukça rahat ulaşım imkânı bulunmasının yanında, Akmerkez’den havaalanlarına ve boğaz köprülerine giden E-5 ve TEM karayollarına da kolay ulaşım olanağı mevcuttur. Akmerkez, otobüs duraklarına ve Levent – Boğaziçi Üniversitesi arasında faaliyet gösteren M6 metro hattına yürüme mesafesindedir. M6 metro hattı Levent’de Hacıosman – Yenikapı metro hattı ve bu hat vasıtasıyla da diğer tüm metro hatları ve metrobüs hattı ile bağlantı sağlamaktadır.

Akmerkez’de Bulunan Firmalar

Akmerkez ofis binası Bankalar Arası Kart Merkezi, Novo Nordisk İlaç, Intervo, Discovery Channel, Unit İnşaat, Unit Enerji, Mitsubishi Heavy Industries, Exeltis Türkiye, Kapital Medya Hizmetleri, Bain & Company, gibi birçok firmaya ev sahipliği yapmaktadır.

İnşaatının tamamlanıp kiracılarla buluştuğu 1993 yılından bugüne her zaman birçok şirket’in de binada bulunması ile yüksek doluluk oranı ve yüksek profilli kiracı karması ile İstanbul Beşiktaş’ın ilk akla gelen A+ ofis binalarından birisi olmuştur.

Akmerkez’de şu an müsait bulunan ofis alanları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. Şişli bölgesinde yer alan diğer kiralık ofislerle ilgili bilgi almak için Etiler sayfamızı ziyaret ederek bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Avrupa yakasındaki kiralık ofisler için ilgili sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

Ofispuan:

ofisraporu.com ofispuanı: 63
Artıları
 • Yüksek Bilinirlik
 • Aynı Kompleks İçerisinde AVM
Eksileri
 • Bina Yaşı
 • Otopark Kapasitesi
 • Esnek Olmayan İklimlendirme Sistemi
 • Camlar Açılmıyor
 • Çoklu Mülkiyet

Yardım?

Bu ilan ile ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bize doğrudan telefon ile de ulaşabilirsiniz;

+90 (534) 419 58 61


Bu ilanlar da ilginizi çekebilir

Ofishane Kağıthane, İSTANBUL
TL 45,00 /m²/ay
ofisraporu.com 5 star rating icon
Nidakule Kuzey Kozyatağı, İSTANBUL
TL 95,00 /m²/ay
ofisraporu.com 5 star rating icon
MM Plaza Beşiktaş, İSTANBUL
TL 120,00 /m²/ay
ofisraporu.com 5 star rating icon

ofisraporu.com logo dark small
© 2018 | gizlilik politikası
tüm hakları saklıdır

ofisraporu.com e-bülten


Destek Hattımız:
+90 (534) 419 58 61
info@ofisraporu.com
Anasayfa | Neden Ofis Raporu? | OfisPuan | İletişim |